10:32  MOLA EVİ’NİN ÖZEL BİREYLERİ SİNEMA ETKİNLİĞİ İLE EĞLENDİ  17:58  VAHAP SEÇER’E BİR DESTEK DE GELECEK PARTİSİ’NDEN  16:56  TOROSLAR’DA CAMİLER RAMAZAN AYINA HAZIRLANIYOR  16:20  AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK; “MERSİN VE İLÇELERİ MAKÛS TALİHİNİ ARTIK YENMELİDİR”  16:57  AHMET SERKAN TUNCER; "MEZİTLİ’YE GÜZELLİK KATMAYA GELİYORUZ!"  14:54  SERDAR SOYDAN ÇARŞI ESNAFINI ZİYARET ETTİ  09:46  MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MEZİTLİ ZEYTİNLİ CADDESİ`Nİ YENİLEDİ  13:29  CHP ANAMUR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DURMUŞ DENİZ; MECLİS ÜYELERİ İLE ESNAFI GEZDİ  11:10  VAHAP SEÇER, NARENCİYE PAKETLEME TESİSİNDE İŞÇİLERLE BİR ARAYA GELDİ  10:37  BAŞKAN SARI’YA “YILIN BAŞARILI ESNAF ÖDÜLܔ  20:27  VAHAP SEÇER, TARSUS ATIKSU ŞEBEKE HATTI`NIN TEMEL ATMA TÖRENİ`NE KATILDI  18:58  DR. ALİ ÖZ: “TOROSLAR’I TEKSTİL KENTİ YAPACAĞIZ”  10:58  SERDAR SOYDAN: “PROJELERİMİZLE GELİYORUZ”  17:52  BAŞKAN SEÇER ANAMUR’DAN SESLENDİ,“MERSİN’İ ÖRNEK BİR KENT HALİNE GETİRECEĞİZ”  13:33  SERDAR SOYDAN: “GÜVENİNİZİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ”  12:30  AHMET SERKAN TUNCER’E İLGİ GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR  16:59  MEZİTLİ’DE DEMOKRASİ KONSERİ  15:53  MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI TUNCER SEÇİM ÇALIŞMALARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR  14:57  YENİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ABDULLAH ÖZYİĞİT, “AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU YOLUNDA TAKIMIMIZIN YANINDAYIZ”  13:51  VAHAP SEÇER, GÜLNAR-BİR DERNEĞİ`NİN ‘ARABAŞI YEMEK ETKİNLİĞİ`NE KATILDI 

ALİ MAHİR BAŞARIR: “13. AĞIR CEZA MAHKEMESI BAŞKANI, HEYETİ HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMALI”
   

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, “Eğer bir ülkede bir yerel mahkeme Anayasa Mahkemesi`nin kararına direniyorsa, karar vermiyorsa ve bu dosyayı sürüncemede bırakmak için Yargıtay`ın ilgili dairesine yolluyorsa sözün bittiği yerdeyiz. Burada bir, derhal gereğinin yapılmasını bir kez daha söylüyoruz, Can Atalay burada olmalı. İki, 13 Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, heyeti hakkında soruşturma açılmalı” dedi.

 
   

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, “Eğer bir ülkede bir yerel mahkeme Anayasa Mahkemesi’nin kararına direniyorsa, karar vermiyorsa ve bu dosyayı sürüncemede bırakmak için Yargıtay’ın ilgili dairesine yolluyorsa sözün bittiği yerdeyiz. Burada bir, derhal gereğinin yapılmasını bir kez daha söylüyoruz, Can Atalay burada olmalı. İki, 13 Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, heyeti hakkında soruşturma açılmalı” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, bugün TBMM’de yaptığı basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı. Başarır, özetle şöyle konuştu:

“Maalesef ki bugün aramızda olması gereken arkadaşımız hala cezaevinde. Anlamadığımız bir şekilde 13. Ağır Ceza Mahkemesi, AYM’ye, Anayasa’ya, halkın iradesine karşı bir direnç gösteriyor. Anayasa Mahkemesi kararları hepimizi bağlar. AYM, gerekçeli kararı mahkemeye göndermiş, 27 Ekim’de 13. Ağır Ceza Mahkmesi’ne gereğinin yapılması için bir yazı daha yollamış ve şunu söylemiş: Bir, yeniden yargılama, infazın durdurulması, tahliye kararının verilmesi… Geldiğimiz nokta vahim. Eğer bir ülkede bir yerel mahkeme Anayasa Mahkemesi’nin kararına karşı direniyorsa, karar vermiyorsa ve bu dosyayı tekrar sürüncemede bırakmak için Yargıtay’ın ilgili dairesine yolluyorsa sözün bittiği yerdeyiz...Burada bir, derhal gereğinin yapılmasını bir kez daha söylüyoruz. Can Atalay burada olmalı. İki, 13 Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, heyeti hakkında soruşturma açılmalı. HSK’ya sesleniyorum; bir kez yargıda üst mahkemeyi, Anayasa Mahkemesi’ni hiçe saymanın yolu açıldığı zaman bu ülkede adaleti sağlayamayız...

“ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ İSTANBUL PLANLAMA AJANSI’NIN YAPTIĞI ARAŞTIRMAYA GÖRE EN AZ GÜNDE 12 İLE 14 BİN LİRA ARASINDA GİDERİ VAR. OYSA SENİN VERDİĞİN BURS, GÜNDE 66 LİRA. ONLA EKMEK ARASI DÖNER ALAMIYOR”

Dün Cumhurbaşkanı marifetmiş gibi öğrenci burslarını açıkladı. Hep söylediğim bir şey var. Ne verdiğinizin önemi yok. Verdiğinizle bu ülkenin öğrencisi, emeklisi, işçisi ne alabiliyor? Lisans öğrencisi, üniversite öğrencisi İstanbul Planlama Ajansı’nın yaptığı araştırmaya göre en az günde 12 ile 14 bin lira arasında gideri var. Oysa senin verdiğin burs, günde 66 lira. Onla ekmek arası döner alamıyor. Bir öğün yemek yiyemiyor.”

 

 

 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER


  HAVA DURUMU
 
  FLAŞ HABER

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MERSİN HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinolay.com © Copyright 2014-2024 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA