13:50  HÜSEYIN TAŞÇATAN’ıN KALEMINDEN  23:26  CHP’Lİ BAŞKAN YILDIZ, YÖRÜKLERİ ZİYARET ETTİ  11:35  BAŞKAN TUNCER,HİZMETLERİMİZİN MERKEZİNE ERDEMİ KOYACAĞIZ  11:10  MERSİN CEZAEVİ AVUKAT GÖRÜŞME ODASINDA YENİLEME ÇALIŞMASI YAPILDI  10:15  SERDAR SOYDAN: MERSİN’İN KAYBEDECEK 5 YILI DAHA YOK  17:55  ÖZGÜR ÖZEL: PKK TERÖR ÖRGÜTÜ TARAFINDAN YAPILAN SALDIRIDA ŞEHİT OLAN ASKERİMİZE ALLAH`TAN RAHMET, YARALI ASKERLERİMİZE İSE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM  17:48  MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MEZİTLİ ÇOCUK KÖYÜ`NÜN TEMELİNİ ATTI  16:03  MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YENİ HİZMET BİNASI`NDA  14:20  CHP MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKAN ADATYI TUNCER, MEİGDER’İ ZİYARET ETTİ  13:20  CHP TOROSLAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YILDIZ, KADINLARA YÖNELİK PROJELERİ ANLATTI  15:50  CHP’Lİ PALAMUT’TAN 8 MART MESAJI  19:25  VAHAP SEÇER, MERYAP ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ  17:40  BAŞKAN ÖZYİĞİT, GAZİ MAHALLESİ’NDE VATANDAŞLARLA BULUŞTU  15:49  BAŞKAN SOYDAN: MERSİN HER ŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR  14:50  BAŞKAN GÜLTAK’TAN SEÇMENLERE ÇAĞRI  14:15  VAHAP SEÇER, PAZARCIKLILAR KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ`NİN ‘BİRLİK VE DAYANIŞMA YEMEĞİ`NE KATILDI  12:12  ÖZGÜR ÖZEL: “3 DEVRİM YASASININ KABULÜNÜN 100`ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ. LAİKLİK İLKESİNDEN, ATATÜRK`ÜN GÖSTERDİĞİ ÇAĞDAŞLAŞMA ÜLKÜSÜNDEN MİLİM SAPMAYACAĞIZ”  11:40  VAHAP SEÇER, 2. DÖNEM ADAY TANITIM TOPLANTISI`NDA PROJELERİNİ KAMUOYUNA ANLATTI: “SÖZÜMÜZDÜR: MERSİN METROSU TAMAMLANACAK  16:45  SERDAR SOYDAN AKDENİZ VE YENİŞEHİR MUHTARLARI İLE BULUŞTU  11:34  AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK; “HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLMAYI BAŞARDIM” 

BAŞKAN SOYDAN: MERSİN HER ŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR
   

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, “Biz kavga gürültüden uzak barışık bir şekilde Mersin adına ne yapabiliyoruz ona bakıyoruz. Maalesef kentimiz istediğimiz noktada değil. Elimizden gelenin fazlasını yapıp çok çalışmamız gerekiyor. Çünkü Mersin her şeyin en iyisini hak ediyor” dedi.

 
   

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, “Biz kavga gürültüden uzak barışık bir şekilde Mersin adına ne yapabiliyoruz ona bakıyoruz. Maalesef kentimiz istediğimiz noktada değil. Elimizden gelenin fazlasını yapıp çok çalışmamız gerekiyor.  Çünkü Mersin her şeyin en iyisini hak ediyor” dedi.

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, katıldığı bir radyo programında seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kentteki ulaşım sorununa, içme suyu fiyatlarına ve gerçekleştirmeyi planladıkları projelere dair konuşan Soydan, “Mersin’in artık hak ettiği şekilde yönetilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı. 

“HİÇBİR ZAMAN ŞEHRİN ÖNÜNÜ TIKAMADIK”

Serdar Soydan Mersin’in her anlamda önünün açılması için gayret gösterdiklerini söyleyerek, “Biz Cumhur İttifakı olarak Büyükşehir Meclisi’nde Mersin’in hayrına olan hiçbir şeye ret oyu vermedik. Borçlanma talebi ya da yatırım için kredi talebi oldu biz bunlara siyaseten bakamayız dedik ve evet oyu verdik. Biz hiçbir zaman şehrimizin önünü tıkamadık. Aksine kentin önünü açmak adına ne gerekiyorsa onu yaptık. Bu şehrin onaylanan bir metro projesi vardı. Maaliyetler gerekçe gösterilerek bu proje kısaltıldı. Yeni proje çizildi. Tüm evrak ve izinler sıfırdan alınıyor. En çok yoğunluğun yaşandığı Serbest Bölge’nin oradaki istasyon çıkarıldı. Biz bu konulardasiyaseti bir kenara bırakmalıyız diyoruz. Biz eleştirirken muhalif olmak için eleştirmiyoruz. Bu şehirde ulaşım master planının ivedilikle uygulanması gerektiğini söylüyoruz” diye konuştu.

“5 YIL DAHA KAYBEDİLMEMELİ”

Kentte yapılan kavşaklara ilişkin de görüşlerini aktaran Soydan, “Kavşakların mantığı şudur; birincisi kaza oranını minimize etmektir. İkincisi zamanı tasarruflu kullanmaktır; bekleme süresini düşürmektir. Süreyi düşürünce yakıt sarfiyatında düşüş olur. Yakıt sarfiyatı düşünce egzoz salınımı az olur. Ben yaptım oldu mantığı ile değil, şehri bilen STK’lar, üniversitedeki bilim insanları hep birlikte tartışalım; doğru proje neyse şehrimize onu uygulayalım. Fizibilite çalışmaları yapılarak kentimizdeki en verimli projeyi değerlendirip bu şekilde karar vermek gerekiyor. Bahane üretilmemeli ve 5 yıl daha kaybedilmemelidir. Mersin’in artık birliğin gücü ve uyumuyla, Cumhur İttifakı’nın kadrolarıyla yönetilip vatandaşlarımızın ve kent dinamiklerinin de dahil olduğu şekilde yönetilmesi gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“ESNAFA DANIŞMAK ZORUNDAYIZ”

Kent merkezindeki ulaşım sıkıntısına da değinen Serdar Soydan, “İstiklal Caddesi’nde yapılan projeyi oradaki esnafa danışmadan yaparsanız esnaf şikayet eder. Trafiği rahatlatacağız diye çift yönden tek yöne düşürüyorsunuz ama tek yöne düşürüp de trafiği bu denli sıkışan başka da bir yer yoktur diye düşünüyorum. Mersin’in bu tartışmalarla geçirecek bir zamanı olmadığını düşünüyoruz. Bahane üretmeden, esnafımızı mağdur etmeden istişare içinde projelerimizi yapacağız. Mersin’i sahiplenmek zorundayız” dedi.

“SU FATURALARINI MAKUL SEVİYEYE ÇEKECEĞİZ”

Mersin’deki içme suyu fiyatlarına dair de konuşan Soydan, “Mersin’de içme suyumuz Yalınayak’taki depoya borularla geliyor. Bu su gelirken belli bir elektrik sarfiyatı oluyor. Mersin’deki 50 metrelik irtifada motopomplar su basıyor. Örneğin Gaziantep’te 3 tane depo var. 3’ünün ortalamasını aldığımız zaman ortalama 250 metre irtifa var. Yani Mersin’in 5 katı. Bu da daha fazla irtifa, daha fazla elektrik kaybı demek. Mersin’de birçok binanın da kendi hidroforu vardır. Bunun parasını da kendimiz öderiz. Buna rağmen Mersin’deki su faturaları daha fazladır. 31 Mart’tan sonra ilk işimiz su faturalarını makul seviyeye çekmek olacak” şeklinde konuştu.

“BİTKİ SAĞLIĞI MERKEZİ’Nİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Tarım AŞ.’yi kuracaklarını ifade eden Serdar Soydan, “Çiftçilerimizin girdi maliyetlerini minimum seviyeye çekmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bitki Sağlığı Merkezi’ni hayata geçireceğiz. Burada ziraat mühendislerimizle çiftçilerimize destek olacağız. Gübre, fide, tohum, zirai ilaç, sulama konusunda katkı sunacağız. Sektör temsilcileri ile birlikteçıkan ürünlerin pazarlama noktasında yardımcı olacağız. Uzmanlardan oluşan bir departman kuracağız. Soğuk hava deposu, meyve suyu fabrikası kuracağız. Hem istihdam sağlayacağız hem de çiftçimize destek olacağız” dedi.

“TARSUS’U FUAR VE KONGRELERİN MERKEZİ YAPACAĞIZ”

Soydan, “Tarsus ilçemizi fuar ve kongrelerin merkezi haline getireceğiz. Dünyanın belli noktalarında gerçekleşen fuar ve kongreleri biz Mersin’de de gerçekleştireceğiz. Adnan Menderes Bulvarı’nı turistik tramvay hattına kavuşturacağız. Bu projeler bizim işimiz. Hiçbir zaman bahane üretmeyeceğiz. Vatandaşlarımız gözle görülür değişikliği kısa sürede fark edecekler. İşinizi seveceksiniz. Şehri seveceksiniz. Vatandaşlarımızın yanında olacaksınız. Biz kavga gürültüden uzak barışık bir şekilde Mersin adına ne yapabiliyoruz ona bakacağız” diye konuştu.

 

 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER


  HAVA DURUMU
 
  FLAŞ HABER

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MERSİN HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinolay.com © Copyright 2014-2024 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA